Články a názory

Dočkáme se zrušení daně z nabytí nemovitosti?

Mnoho klientů mi poslední týdny volá a píše s jedním opakujícím se dotazem. “Kdy už se zruší ta daň z nabytí nemovitosti?”

Krátce: Zatím ticho po pěšině..

S velkou pravděpodobností to začíná vypadat, že se zrušení daně z nabytí nemovitosti nedočkáme! Tedy minimálně ne v této koronavirové době.

O co jde?

No přeci o zrušení daně, které nám 29.3.2020 paní ministryně financí Alena Schillerová téměř “slíbila”. Pokud někdo z vás tuto informaci nezaregistroval (což se mi nechce věřit), tak víc se dozvíte v delším článku “Zrušení daně z nabytí nemovitosti a slev za hypotéku? Komu to pomůže?”, který jsem publikoval 5.4.2020 zde.

Ze zákulisí realitních makléřů

Nejen realitní makléři, ale i hypoteční poradci a další specialisté z oboru se v posledních dnech obrací na Ministerstvo financí. Bohužel, na daňové legislativě MF se už dva týdny dozvídají, že je embargo na informace. Některým už ani nezvedají telefony. V případě, že pošlou dotaz přímo paní ministryni přes Messenger, tak jim odpoví chatbot (počítačový program určený k automatizované komunikaci s lidmi), který jim vždy pošle naprosto stejnou a nic neříkající vyhýbavou odpověď..

Žblept na konec

Abychom si mohli udělat všichni obrázek, tak tu mám jeden závěrečný žblept na konec. Najdete ho v tomto videu, posuňte si jej na čas 57:30

Aktualizováno 30.4.2020: Zase je vše jinak, viz můj dnešní článek zde


A jaký máte názor Vy? Uvítám Vaše komentáře pod článkem.
Přeji hezký zbytek dne

realitní makléř • realitní kancelář • realitní služby nejen v Praze

Honza Ptáček

Jako privátní realitní makléř pomáhám již 20 let svým klientům prodat jejich nemovitosti, a to nejen v Praze. Majitelům nemovitostí poskytuji služby každému na míru, pod hlavičkou vlastní realitní kanceláře. Nechci být tuctový makléř a často dělám věci jinak. Přečtěte si nebo zhlédněte moje videa jak pracuji - pokud si padneme do noty, tak mě kontaktujte a podíváme se, zda budu umět pomoci i Vám

Zanechat komentář